Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo vyvede zemi z krize? Samozřejmě, komunisté!

10. 10. 2009 8:00:00
Asi si budete myslet, že jsem se zbláznil, ale po přečtení Haló novin bych málem nabyl dojmu, že ráj na Zemi je na dosah..

Podle těchto novin by účast KSČM ve vládě, 20 let od listopadu 1989, nevadila 45 procentům Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti CVVM. Zákaz komunistické strany si přeje necelá třetina občanů, tři pětiny oslovených si naopak myslí, že by strana být zrušena neměla.

Včera jsem se vracel vlakem domů a celou cestu civěl na plakát, který mě ujišťoval, že práce a sociální jistoty jsou "požadavky které splníme". Jak, o tom už nikde ani zmínka. Jako hlavní body bylo navýšení důchodů na 10 000 Kč, zrušení DPH na potraviny a poplatků ve zdravotnictví. Tomu všemu vévodila fotografie vysmátých penzistů.

Ekonomii rozumím jenom laicky, vzdělání v tomto oboru nemám. Ani nejsem starý, do důchodu mi v současnosti chybí 24 let. Ale je mi jasné, že tohle je absolutně neuskutečnitelné. Staří lidé bývají prý moudří. Proč si z nich tedy KSČM dělá legraci?

  • Stop školnému na státních vysokých školách, prospěchová stipendia (až 5000 Kč/měs.)
  • Právo na první zaměstnání, daňové zvýhodnění pro podnikatele přijímající absolventy
  • Státem dotované půjčky pro mladé rodiny na bydlení
  • Rodičovský příspěvek ve výši 14 000 Kč nejméně do tří let věku dítěte
  • Podpora služeb pro rodiny, děti a mládež
  • Minimální mzda postupně zvýšená až na 14 000 Kč
  • Státní příspěvek na tvorbu nových pracovních míst
  • Přednostní vyplácení mezd zaměstnancům při konkurzu podniku

To je jen malá část volebního programu KSČM. Zní to hezky, jako pohádka, ale nikdo nevysvětlil, kdo to zaplatí. Že by tzv. třetí sazba daně, která by tvrdě dopadla na "zbohatlíky a kariéristy", jak je nazval Vojtěch Filip? Jenže tolik jich v ČR zase není, aby tohle zaplatili...

Ještě mi ani nikdo nevysvětlil, proč byla naše země v roce 1989 oproti sousedním zemím tak zpustlá, šedivá a zaostalá, když nezaměstnanost neexistovala, práce byla povinná a plány se plnily na 120%. Zřejmě skrytý vliv západních imperialistů... Komunisté však tvrdí, že koncem osmdesátých let minulého století byla česká ekonomika i životní úroveň na poměrně dobré úrovni. Potvrdila to prý i mise Světové banky v roce 1990. Nezaměstnanost byla neznámým pojmem. Zdravotnictví, školství, důchodový systém byly na srovnatelné světové úrovni a byly všeobecně dostupné všem občanům. Za čtyřicet let socialismu nebyla ani jedna ekonomická krize, propad ekonomiky a životní úrovně. Při všech nedostatcích a chybách bylo období socialismu u nás v ekonomické a sociální oblasti nejúspěšnější za posledních sto let. Tak nevím, asi jsem 22 let žil někde jinde... Zapomněli soudruzi, že předlistopadový režim se zhroutil hlavně ekonomicky? Už Michail S. Gorbačov prohlásil někdy v r. 1985 - 86, že hospodářství SSSR a celého východního bloku stojí na hliněných nohou a je nutná přestavba celého hospodářského mechanismu.

Komunisté deklarují, že jejich strana usiluje o demokratickou, samosprávnou a humanistickou alternativu k současnému systému. A že jsou jedinou stranou, kterou si tzv. elita této země či nadnárodní kapitál nedokázaly a nedokáží koupit. – No jistě, když jsou jedinou parlamentní stranou v politické izolaci. O tom, jak to myslí vážně svědčí i nedávný skandál o možném praní špinavých peněz ve stranickém plátku... Plamenné řeči o demokracii a humanismu z komunistických úst zní jako kázání prostitutky o panenství.

Pokud ale otevřeme Haló noviny, pohádky i legrace jdou stranou a úsměv tuhne na rtech. Tolik nenávisti a žluči se jen tak nevidí. A samozřejmě demagogie. Na pováženou je třeba tento článek:

Pomluvy a nepravdy

Zaujaly mě články uveřejněné v časopise SPIEGEL pojednávající o činnosti pana Aloise Grebeníčka v době, kdy pracoval jako vyšetřovatel. Bylo uveřejněno, že špatně zacházel s vězni, dokonce je měl i týrat. V té době uveřejnil svůj kritický článek pan Josef Kalčík z Brtnice. Tato kritika se účelově odbývala v době, kdy syn pana Aloise Grebeníčka Miroslav byl zvolen předsedou KSČM, což mělo za účel poškodit nejen stranu, ale hlavně osobnost Miroslava Grebeníčka. Po zjištění svého omylu pan Josef Kalčík v relaci ČT v článku Na doraz vysvětlil, že byl mylně informován, a proto prohlašuje, že pan Alois Grebeníček se nedopustil žádného násilí, ani týrání pana Dr. Kluska, jak bylo uveřejněno. Podotýká, že se panu A. Grebeníčkovi osobně omluvil, že obvinění proti němu bylo lživé, úmyslné, aby poškodilo hlavně syna ve funkci předsedy Komunistické strany Čech a Moravy. Tak jak bylo vykonstruováno obvinění proti A. Grebeníčkovi v době volby jeho syna předsedou strany, tak opět dochází k pomluvám a lžím před volbami do parlamentu. Opět se vytahují nechutné věci, jen aby u občanů pomluvily stranu.

Nevím, co si o tom myslet. Co lidé, dnes už důchodci, kteří "prošli" rukama vyšetřovatele Grebeníčka, a nezávisle na sobě o tom vyprávěli? Chce mi snad někdo tvrdit, že jsou to lháři, kdežto všelijací estébáci a udavači, jichž je současná komunistická strana plná, mluví pravdu? Vypadá to, jako by si ten pan Kalčík prošel něčím nepříjemným.. Zato tahle báseň je úžasná:

Vidím rudě

Nemám rád v životě financí sílu
Z hamburgrů mastných zvedá se mi kotel
V rovnost lidí všech neztrácím víru
Svoje holky nerad zvu na hotel

Z vůdců uznávám jen Che Guevaru
Oblečen chodím do rudý barvy
Spisy Marxovy mě dostávaj do varu
Pití si nosím jen v plastový láhvi

Mám v životě jasno kudy chci jít
Osumačtyřicet je mý šťastný číslo
O světlý zítřky nechtěl bych přijít
Z globalizace tahá mě tříslo

Spojených států vlajku rád pálím
Boj za mír na Zemi je můj koníček
Na buržoazní přežitky ze zásady kálím
Můj tajnej guru je Míra Grebeníček

Pro chudý lidi udělám všechno
Bohatý floutky nemám ale v lásce
Ve volných chvílích si rád skočím techno
Na demonstracích se neskrývám v masce

Rathovy jde o lidi, Topolánek je šmíra,
Největší sociální cítení má Ransdorf Míla,
Znovu bych zavedl uliční výbory
Tahněte buržousti, táhněte na Bory

Jsem rebelem tělem i duší
Svěrací kazajka náramně mi sluší
Nejsem v tom sám, stojí za mnou davy
Zvůli navzdory zvedněme hlavy

Předpokládám, že autor nebyl při smyslech, leda snad pod vlivem nějaké drogy. Opsal jsem jí i s pravopisnými chybami.

Rovněž článek, vychvalující činnost Pohraniční stráže stojí za to. Nikde ani zmínka o zbytečných obětech, ať už civilních nebo z řad PS. Už jenom fakt, že PS bránila vlastním lidem ve svobodném pohybu a mnoho jich zcela zbytečně připravila o život by měl být argumentem pro odsouzení její činnosti, a ne ji obhajovat bláboly typu "mnoho civilních občanů za obětavé pomoci pohraničníků přineslo svůj občanský a vlastenecký podíl při ochraně čs. státních hranic, mnozí z nich přispívali i k řešení některých případů kriminality vyskytující se v příhraničním území, velmi rádi se zúčastňovali vzájemného společenského života s příslušníky Pohraniční stráže. A čeho si nesmírně vážili - bezpečí svého života, kde žili, pracovali a vychovávali své děti". Své jistě vědí i trampové, kteří se zatoulali na Tachovsko: jakmile se ukázali v hospodě, už se zvedlo pár místních aby zavolali na nejbližší rotu PS.. Díky politice KSČ a paranoidní ochraně západní hranice patří dodnes západočeské pohraničí k nejzuboženějším krajům naší vlasti. Oblasti byly často osídlovány "kádrově čistými" jedinci a podle toho také vypadá myšlení zdejších obyvatel. Stav některých obcí připomíná konec války, spousta vesnic zmizela úplně. O stavu architektonických památek, kostelů, zámečků apod. raději ani nemluvit..

Poslanec KSČM Zdeněk Maršíček má zase obavy z toho, že s postupem, jak se bude blížit výročí událostí v listopadu 1989, bude sílit snaha po skandalizaci minulého režimu a glorifikaci toho současného, že budeme svědky nenávistného antikomunismu. Prý ale to, "co vidíme v současné veřejnoprávní televizní tvorbě, nastoluje dvě závažné otázky, jak je možné za peníze daňových poplatníků vyrábět lživé a neprofesionální pořady, a také, kdo má větší podíl na překrucování historie: Komunisté, nebo současná veřejnoprávní média". Nemyslím si, že dokumenty o zločinech komunismu, vyprávění pamětníků, seriály "Zdivočelá země" apod. by byly lživé. Předseda KSČM si stěžoval na zveřejnění dokumentu o procesu s Miladou Horákovou. Kdo chce tedy překrucovat historii? A kdo může za ten nenávistný antikomunismus? Pravda, před Listopadem 89 nebyla nezaměstnanost a sociální jistoty byly na vysoké úrovni. Ale zvěrstva 50 let, znárodnění majetků, tresty dětí za někdejší společenské postavení rodičů, ruská okupace v r. 1968 - to se z paměti lidí jen tak nevymaže. I když KSČM tvrdí, že se od své minulosti distancovala, rozhodně tomu tak není. Stačí nahlédnout do Haló novin.

O "plodech antikomunismu" se rozepsal jiný soudruh:

Zásadní změnu ve směrování dalšího vývoje společnosti naznačil humanista Václav Havel heslem pravda a láska proti lži a nenávisti . Nikoho nenapadlo, že dramatik Havel zná spisovatelem Orwellem definovaný jazykový trik, že se pro název tradičního pojmu použije antonymum. Tak například válka se nazve mír, veselí znamená smutek, nepřítel přítele, totalita se nazve demokracií a tak podobně. Toto zacházení s pojmy je charakteristické pro média ovládaná globálními kapitalisty v postdemokratické společnosti. Aby tato finta fungovala, musí existovat nepřítel. Pro nacisty to byli Židé a plutokrati, pro kapitalisty socialistický blok, pro Američany po roce 1990 osa zla a po 11. záři 2001 světový terorismus. To na většinu naší společnosti nezabíralo, a tak vznikl antikomunismus - ideologie nenávisti a sobectví. Děti jsou od mateřské školky až po vysoké školy vychovávány k pohrdání tradičními hodnotami a k nenávisti vůči jejich zastáncům. Tato výchova a propaganda za dvacet roků potlačila kladné vlivy čtyřiceti roků socialistické výchovy a v mladé generaci vypěstovala vzdornost, domýšlivost a bezohlednost. Projevuje se to různě. Tu jako technopárty, jindy jako rostoucí brutalita mladých zločinců, jako chuligánství na sportovních stadionech či jako bezohledná jízda na silných motocyklech. Ztráta soudnosti způsobená antikomunismem postihuje, bohužel, i vzdělané lidi, což se projevilo například účastí vysokoškoláků při házení vajíček na pódium s politiky, ale také v politické naivitě vysokoškoláků činných ve straně Věci veřejné.

Zdá se, že globální oteplování a úbytek zdravých spermií českých mužů způsobil také antikomunismus... Haló noviny by měla číst větší část naší veřejnosti. Po přečtení několika takových pitomostí by preference komunistů musely zákonitě klesnout.

Současná politická situace nebyla a není příliš ideální. A ani nikdy nebude. Každá mince má svůj rub a líc, pečení holubi do huby nelétají nikde na světě a pravicové strany, na rozdíl od těch levicových to ani neslibují. Ovšem sliby komunistů a "výhrůžky" že to splní, nemůže brát vážně žádný soudný člověk.
Tahle země potřebuje fungující ekonomiku, zdravý trh, jednoduchý daňový systém a stabilní politické prostředí. Další levicové experimenty, zvláště v době hospodářské krize ji mohou pouze definitivně srazit na kolena.
Autor: Ladislav Matějka | sobota 10.10.2009 8:00 | karma článku: 24.96 | přečteno: 1527x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Superdebata aneb tak koho?

Sledoval jsem na ČT 1, ze záznamu, superdebatu. Upřímně řečeno, nevím proč se jmenovala superdebata, spíše bych jí nazval superprůser.

20.10.2017 v 4:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Aleš Kubíček

Páni pitomci

Ne, to neoslovuji naše politiky a poslance. Těmi pány jsme dnes my, pitomci budeme až zítra. Sledujíc srdnatý boj o naše lepší příští, kdy je využívána ta nejzákeřnější munice k převýšení soupeře jeho ponížením místo argumenty.

20.10.2017 v 0:00 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 142 | Diskuse

Miloš Krejník

Záchrana právního státu, aneb jak volit v roce 2017?

"... tak to je takové Palermo, které jsme tu ještě neměli." To jsou slova pana Zaorálka a já s ním v tomto výjimečně souhlasím. S tímto výrokem úzce souvisí skutečnost, že nadcházející volby jsou jiné, než u nás bylo zvykem.

19.10.2017 v 23:59 | Karma článku: 7.38 | Přečteno: 159 | Diskuse

Jan Hajek

PROČ, KOHO A JAK VOLIT

Proč vůbec, koho, jak? Co mě, jako voliče nejvíce zajímá? Nebo lépe, co by mě zajímat mělo? Odpověď není složitá. Čtěte víc...

19.10.2017 v 22:45 | Karma článku: 4.41 | Přečteno: 246 | Diskuse

Pavel Kamas

Vím, jak zítra dopadnou volby

Právě skončila televizní debata na Nově. Babiš a Zaorálek si odmoderovali předvolební diskusi. Měli i časoměřiče Korantenga. A po tomto televizním zážitku už vím, proč vyhraje Andrej Babiš.

19.10.2017 v 21:54 | Karma článku: 18.02 | Přečteno: 890 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.